بزودی گزارش ویژه بهشهر1400
کد خبر : 1716
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶
- بازدید

چرا حضور فعالين اجتماعى در بهشهر كمرنگ شده است !

چرا حضور فعالين اجتماعى در شهر كمرنگ شده است ! به قلم : سید عباس باقری از زمانى كه دبيرستانمان در حال اتمام بود هميشه با همان حال و هواى نوجوانى در فكر اوضاع منطقه بوديم البته در حد فكرهاى ذهن يك نوجوان ، تا زمانى كه وارد دانشگاه شديم و تا الان به اندازه توانمان فعاليت هايى براى منطقه انجام داديم و حالا با […]

چرا حضور فعالين اجتماعى در شهر كمرنگ شده است !

به قلم : سید عباس باقری

از زمانى كه دبيرستانمان در حال اتمام بود هميشه با همان حال و هواى نوجوانى در فكر اوضاع منطقه بوديم البته در حد فكرهاى ذهن يك نوجوان ، تا زمانى كه وارد دانشگاه شديم و تا الان به اندازه توانمان فعاليت هايى براى منطقه انجام داديم و حالا با هدف جلب توجه يا دلسوزى براى خودمان و مردم منطقه ولى خب مهم تر از هدف گاهى كاريست كه انجام ميدهى و به اندازه توان ، خودم و دوستانمون كارهايى هر چند كوچك كرديم يا حداقل تلاش كرديم انجام دهيم و كارهايى در زمينه هاى مختلف از امور سياسى تا امور حمايتى از حيوانات ، محيط زيست ، امور اجتماعى و مشكلات مردم در كوچه و بازار كه گاها با خواهش از مدير يا كارمندى در اداره و گاهاً ايجاد فشار با حربه هاى قدرت يا روابط دوستى با اطرافيان و اقوام ، و مهم اين بود كه كار پيش برود و مشكلات شهر يا مردم اون منطقه حل شود ، گاهى انعكاس يك جوى در منطقه اى حاشيه شهر و گاهى با مصاحبه و اوردن اصحاب رسانه در منطقه اى . شور و نشاط فراوانى در همه ما بود و تمام مخالفت ها جلودار ما نبود .

مطالب بالا مقدمه چينى بود تا به اصل مطلب برسيم ، اصل مطلب اينجاست كه چرا فعاليت ما و دوستانمون و كلا افرادى كه تا سال هاى قبل فعاليت زيادى داشتند كمرنگ شده ! يا ديده نميشه ! مشكل كجاست !
رك و بى پرده عرض ميكنم حداقل به نمايندگى از جمع دوستانى كه هستيم و مرتبا در ارتباط و همه اونها بيشتر از بنده نگران شهرشون هستند كه مشكل كار اينجاست عزيزان كه هيچ عزمى در شهر ما نيست . متاسفانه از سوى مسئولين بگيم يا بزرگان شهر و به نظرم بايد بگيم بزرگان چراكه اونها ميتونند در انتساب مسئولين نقش داشته باشند مانند شهرهاى همجوار ، همين نكا ، اما ميبينيم در شهر ما هيچ عزيزى اصلا دغدغه شهر رو نداره و براى اثبات حرفم يك مثال كوچك ميزنم كه با اينكه تمام تلاش همه در اين هست كه بهشهر را بعنوان شهر توريستى معرفى كنند اما هنوز با همه گفته ها كه حداقل از طرف جمع خودمون و خيلى ديگه از فعالين شهر اطلاع دارم اما هنوز اقدامات اوليه جذب توريست مانند يك سرويس بهداشتى يك فضاى مناسب خواب و استراحت و حتى جالب هنوز تابلو هاى راهنماى درست و حسابى نيست با اينكه براى همين مورد تابلو فعالينى پيش قدم شدند كه انجام بدهند اما نتيجه را ميبينيد .
در اين سال ها خيلى از افرادى كه با ذوق كمك به شهرشون و مردمشون فعاليت ميكردند يكى يكى ميرفتند كنار چون واقعا ميديدند با جنگيدن هم مشكل حل نميشه و جالب اينكه مشكل را نميتوانيم به گردن مسئولين بندازيم چون بايد از اونها هم آقايونى ميخواستند كه در منطقه قدرت و حرفشان خريدار داشت اما متاسفانه كسى از مسئولين نميخواست و اونها هم خب كه هنوز بيشترشون از شهرهاى ديگه هستند تا با مشكل شهر آشنا بشوند توديع ميشدند و روز از نو دوباره بايد تلاش ميكرديم كه تمام راه گذشته را مقدمه چينى كنيم و تكرار و تكرار اين ماجرا تا الان هم هست.
اگر توجه كنيد ميبينيد الان تقريبا فعاليت افراد سرشناس امور اجتماعى مردم هم خلاصه شده در فضاى مجازى و بيشتر براى اون وقت نميگذارند و علت اين موضوع همين هست ، جز عده اى كه هنوز در حال تلاش و حتى گمنام هستند.
واقعا نميدونم بايد چى بگم ! بگم لطفا به بهشهر توجه كنيد لطفا نقطه قوت فعالين و جوانان شهر بشيد ! واقعا نميدونم ولى فقط ميتونم اين رو با اطمينان بگم كه اگر همين منوال ادامه پيدا كنه ديگه هيچكس نميمونه براى فعاليت هاى اجتماعى و ان جى او و حمايتى در شهر و الان به شخصه ميبينم در جلسات به جوون هاى متولد ٧٠ ميگيم برنامه اينه براى شهرمون و … اما حرف هايى ميزنند كه جوابى نداريم و هر چقدر هم سفسطه ميكنيم اما باز سفسطه هست و حق هم دارند.
فقط اميدوارم كه همه ما به اين ناملايمت ها توجه نكنيم و وظيفه اى كه در قبال بهشـــهر ، مردم و به نظرم خودمون و خانوادمون داريم انجام بديم هر چند كوچك و به اميد اينكه اين تلاش ها نتيجه بخش باشه و نسل جديد در شهر رشد پيدا كنه و اون رو از اين حالت نجات بده و اين شهر يك پوست اندازى كنه و عده اى كه شهر رو ميراث پدرى خودشون ميدونن و حاظر هم نيستند براى شهر و مردم قدمى بردارند از صحنه قدرت خارج بشوند و خودشون متوجه بشن كه در اين سال ها هيچ كارى نكردن بلكه بهشهر رو به عقب بردند قبل از اينكه مرگ دستشون رو كوتاه كنه . شك نكنند كه با همين عقب نشينى عاقلانه شايد توشه اى براى آخرت جمع كنند .
به اميد سربلندى بهشهر و بهشهرى
سيد عباس باقرى

به این پست امتیاز دهید.
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
کانال تلگرام بهشهر1400

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت پایگاه خبری بهشهر1400 منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


توضیحات