کد خبر : 2360
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
- بازدید

برگزاری نمایشگاه خیابانی سِحرسَحر وظیفه شهرداری یا ارشاد ؟

متن تکمیلی در ادامه خبر . . .؛

فاطمه ذبیح پورمدیر روابط عمومی شهرداری بهشهر درپاسخ به اینکه هدف ازبرگزاری نمایشگاه خیابانی سِحرسَحرچه بوده وآیا وظیفه ارشادوتبلیغات اسلامی نمیباشد اینگونه پاسخ داد.

وظیفه مدیریت شهری صرف وظیفه خدماتی نیست نمایشگاه سِحر سَحر تنها یک خوان گسترده از یک تبلیغ دینی ومذهبی نیست. سِحر سَحر نمایشگاهی از آلبوم فرهنگی شهروشهروندان، با بیان جملاتی از راز واقعی رمضان میباشد.
وقتی نوای ربنا درشهر رمضان ویا بهتر بگوئیم درشهر همدلی نواخته میشود درحقیقت به مدیران و ساکنان این شهر وعموم شهروندان تلنگری میزند که دل بسوی حریم وحرم پر میکشد این حریم وحرم کجاست؟ درشهر رمضان،شهرهمدلی،سِحرسَحر را به نوبه مدیریت دینی ،مدنی اینگونه هجی کرده اییم .

شهرخدا،شهرهمدلی تنها نخوردن ونیاشامیدن نیست تلنگراست ومیآموزد که بعنوان یک شهروند درحفظ بیت المال وتمام اموال تعبیه شده درشهرکوشا باشیم.

شهرخدا، شهرهمدلی اخلاق را حاکم میکند که به سالمندان ،معلولان و کودکان در صفوف تاکسی،نانوایی و …اولویت دهیم.

شهرخدا، شهرهمدلی اخلاق راحاکم میکند که به پاکبانان بهاداده وبا تولید کمتر زباله ونریختن آن در جدول ومعبربگذاریم درکنار خانواده افطاروسحر میل کند.

سفره شهرخدا،سفره استغفار است نه استغفارتنها به درگاه معبود بلکه استغفار برای سبک شمردن اموراتی که با انجام آن هیچگاه آنرا گناه ندانسته ایم.

ازبین بردن اموال عمومی درمعبر وخیابان، همسایه آزاری وعدم رعایت حریم درآپارتمان،توهین وخشونت اجتماعی،بوق ممتد وصدای موسیقی بالا در زمان استراحت، قضاوت بی مورد، کم کاری و بی تفاوتی نسبت به سایر حقوق شهروندان و ….

در شهرخدا،شهر همدلی نخوردن ونیاشامیدن بهانه ایی است یاشاید فرصتی است تا انسانیت را ممارست کنیم هرگاه انسانیت اصلاح شود به تبع آن شهراصلاح میشودویقینا اصلاح شهر یعنی موفقیت درمدیریت صحیح شهری که با آموزش توانسته ایم باری را از دوش شهروندانی که برای زندگی درشهر بهایی را پرداخت میکنند برداریم.

شهر رمضان، شهرهمدلی تنها یک ضیافت الهی نیست.شهروندچترشهراست وصیانت شهر در دستان اوست و در این میهمانی ماتنها مشتی فرهنگ مدنی برگرفته از توشه الهی را به نمایش گذاشته اییم.

پس مانه تنها دخالتی درامورات سازمانها و موسسات چون ارشاد و تبلیغات اسلامی نداشته اییم بلکه به رسالت مدیریتی سازمان خود عمل کرده اییم

به این پست امتیاز دهید.
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
کانال تلگرام بهشهر1400
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت پایگاه خبری بهشهر1400 منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


توضیحات